3 mācības no BUDAS, kas mainīs Tavu dzīvi

Lasīt rakstu


3 mācības no BUDAS, kas mainīs Tavu dzīvi

Dzīvesstils Raksts pievienots: 2022. gada 24. janvārī

3 mācības no BUDAS, kas mainīs Tavu dzīvi

Laiks iedvesmai!


Filozofija, kas mudina uzdot jautājumus, nevis pieņemt visu par patiesību. Vispatiesākās atbildes atrodas mūsos pašos, tāpēc Buda ir teicis, lai netic visam viņa teiktajam, tikai tāpēc, ka viņš ir Buda. Viss tiek pārbaudīts caur savām pieredzēm. Buda zināja, cik dažādi esam un saprata, ka nav viena prakse, kas derētu visiem. Budisms sevī ietver 84 tūkstošus prakses un mācības.

Apzināta būšana šeit un tagad ir visa pamatā – MEDITĀCIJA, KLUSĒŠANA un VIENATNE ir trīs no svarīgākajām praksēm, ko vari integrēt savā ikdienā. Nav jādodas uz Tibetas kalniem, cauru dienu pavadot templī. Transformācija notiek tieši tur, kur šobrīd atrodies, šajā mirklī.

Budisti tic, ka viņu dvēsele reinkarnēsies uz šīs Zemes tik ilgi, līdz sasniegs nirvanu, kad ciešanas būs transformētas apgaismībā. Kas ir šīs ciešanas? Visu ciešanu radītājs es Tu pats. Atrodoties šeit un tagad to iespējams saprast un mainīt. Apzināti atrodoties šeit un tagad, Tu vairs nedzīvo pagātnē, nesteidzies uz nākotni un visas liekās domas, kas nekontrolēti skrien caur prātu, izgaist.

Ir tikai šis brīdis.
Tu esi laimīgs.
Tu esi dzīvs.

Mēs esam pieraduši koncentrēties uz galamērķi, svarīgi ir saprast, ka tāda nav, ir tikai ceļš, kuru esam aizmirsuši baudīt. Tādā veidā radot ciešanas, bailes un apjukumu. Mūsu uzdevums ir to atcerēties un iekļaut savā ikdienā. Dzīvot dzīvi caur apziņu, nevis caur ciešanām.

MEDITĀCIJA

Cik gan viegli iestrēgt vāveres ritenī un pašam to neapjaust. Apstājies! Atrodi vietu, kurā Tev patīk būt. Ieņem pozu, kurā jūties ērti. Ļauj savai elpai plūst, koncentrējies uz to. Fokusējies uz šo brīdi un necenties kontrolēt nemitīgās domas. Ļauj tām ienākt, ļauj tām iziet - nepieķeroties.

Jautā sev - kur es esmu? Apzinies, ka esi šeit!
Kas šis par laiku? Sajūti tagadni! 
Kas es esmu? Saproti, ka esi šis brīdis!

Arī Imants Ziedonis savās rindās parāda šīs metodes svarīgumu...

"Un es sapratu, ka vajag stāvēt uz vietas. Diena tad atnāks pati, un pati atnāks nakts pie Tevis. Un nekur nav jāskrien, un ne pēc kā nav jāsteidzas, ir tikai jājūt lietu ritms un jāatrod sevi pašu šais ritmos.''


Spēja saprast un apzināti pavadīt laiku ar sevi mums ir vajadzīga tik pat ļoti cik gaiss un ūdens. Šis posms, kad esam spiesti pavadīt laiku ar sevi ir dāvana. Vienatne nav vientulība. Tu būsi ieslodzīts līdz brīdim, kamēr izvēlēsies apzināti iepazīt un veidot attiecības ar sevi. Šis process prasa drosmi uzņemties atbildību par savām sajūtām, domām un emocijām. Nav neviens, kurš novērš uzmanību no paša galvenā – Tevis paša.

VIENATNE

Izmanto visus brīžus, kuros esi viens!

Ejot cauri Vērmaņdārzam vai gatavojot brokastis, dari to apzināti. Iepazīsti sevi, tāpat kā iepazītu labāko draugu. Sāc atsijāt to, kas ir Tavs, to, kas nāk no citiem, uzaicini sevi uz pastaigu un iepazīsti savas vēlmes, vajadzības un sāpes. Attiecības ar sevi ir pašas svarīgākās Tavā dzīvē. Uz šo attiecību kvalitāti, tiek balstītas visas pārējās mijiedarbības.

KLUSĒŠANA


Klusēšanā ir spēks, kā arī ir nepieciešams spēks, lai klusētu. Runāt ir viegli, mums jāiemācās klausīties- gan sevī, gan citos. Ne velti saka, ka runāšana ir sudrabs, klusēšana – zelts. Pāris minūtes dienā praktizējot apzinātu klusēšanu, mūsos attīstās pārējās maņas. Kad runā ar kādu, apzināti klausies un atlaid šķietamo kontroli, vēlmi tikt uzklausītam un atpazītam. Klusē, klausies! Dažkārt domas šķitīs skaļākas par jebkādu skaņu no ārpuses. Viss troksnis sākas Tevī. Klusēšanu uztver kā harmonisku mijiedarbību, kuru kultivējot Tu pilnveidojies un atrodi mieru, atvieglojot dzīvi gan sev, gan apkārtējiem. Ar laiku troksnis vairs nav haoss, tas ir pārtapis par mieru. Tu dzirdi sevi un to, kas netiek pateikts vārdiem, tas ir pats svarīgākais.

Tad, kad beidzot apzinies, ka esi šeit un tagad, Tu būsi pārsteigts par to, ko spēj!

"Pašās beigās tikai trīs lietām ir nozīme: cik daudz Tu esi mīlējis, cik maigi dzīvojis un cik cēli atlaidis lietas, kuras nebija paredzētas Tev. " –  Buda

Līdzīgi raksti