Pie attiecībām ir jāstrādā!
Tātad, tu esi izveidojis veiksmīgas attiecības un vēlies tās attīstīt, lai kopā ar partneri pavadītu atlikušo dzīvi, vienlaikus to patiesi izbaudot?
Tu noteikti vēlēsies izvairīties no izplatītākajām attiecību veidošanas kļūdām, kas garantēs to izjukšanu. Tomēr, iespējams, tieši tāds ir tavs mērķis! Proti, darīt visu iespējamo, lai laika gaitā lēnām sabojātu savas partnerattiecības un tev nebūtu jākļūst par to, kurš tām pieliek punktu?
Lūk, 6 veidi, kā rīkoties attiecībās, lai tās pilnībā sabojātu!
Pārtraukt iet uz randiņiem
Kad pirmais, aizraujošais iepazīšanās posms ir pagājis un kopā aizvadīti neskaitāmi randiņi, stabilas attiecības izveidojuši pāri nereti atdodas ikdienas rutīnai. Un līdz ar to, tiek aizmirsts par nepieciešamību arvien turpināt attīstīt attiecību romantiku. Galvenokārt tas notiek tāpēc, ka ir izveidojusies spēcīga pārliecība par to, ka viss taču vienkārši ir kārtībā. Un neskaitāmu pāru pieredze liecina, ka tas ir viens no taisnākajiem ceļiem uz lēnu, bet neizbēgamu attiecību izjukšanu.
Tieši tāpēc pāru terapijas speciālisti uzsver to, ka regulāriem randiņiem ir izteikti liela nozīme veiksmīgu attiecību saglabāšanā. Tam nav jābūt nekam īpaši iespaidīgam, tomēr regulāra laika pavadīšana kopā, dodoties ārpus mājām, palīdzēs izvairīties no attiecību iziršanas.
Piefiksēt un atcerēties visu iepriekš notikušo
Atceries to reizi, kad tavs partneris izdarīja to lietu, kas tevi tik ļoti sadusmoja? Visticamāk, ka jā! Arī tad, kad dažādi strīdi vai nesaprašanās ir izrunātas un notikušais ir šķietami nolikts aiz muguras, mēs arvien to atceramies un dažkārt, pat daudz pieturamies pie tā, ko mainīt vairs nav iespējams.
Laika gaitā tas veido arvien lielāku aizvainojuma sajūtu, kas var sākt izpausties visdažādākajos veidos – nespējā piedot, uzticēties un attīstīt attiecības. Tas savukārt kļūst par pamatu jauniem strīdiem un attiecību stagnācijai, kas visbiežāk rezultējas ar vienu un to pašu – attiecību iziršanu.
Kā to labot? Praktizējot piedošanu un savu spēju atlaist tās domas un sajūtas, kas nāk līdzi no aizgājušajiem pārdzīvojumiem.
Dzīvot tikai savu bērnu dēļ
Tātad, tavas attiecības ir kļuvušas pavisam nopietnas. Ģimenes pieaugums, šķiet, visu ir nolicis savās vietās un turpmāko dzīvi atliek veltīt bērniem.
Nav šaubu, ka rūpes par bērniem ir viena no svarīgākajām ilgtermiņa attiecību sastāvdaļām un par to nekādā gadījumā nedrīkst aizmirst. Tomēr pilnībā pievēršoties bērnu audzināšanai un atstājot novārtā attiecības ar savu partneri, ilgtermiņā var nākties rēķināties ar attiecību izjukšanu, kas galu galā nenāks par labu arī bērniem.
Pāru terapijas speciālisti arvien uzsver to, cik svarīgi ir rūpēties par attiecību attīstību un turpināt izbaudīt romantiku arī pēc tam, kad noticis ģimenes pieaugums.
Pārtraukt personīgo izaugsmi
Veiksmīga attiecību attīstība ir cieši saistīta ar tajās iesaistīto cilvēku personīgo izaugsmi. Un tieši personīgās izaugsmes pārtraukšana ir viens no biežākajiem iemesliem dažādām attiecību problēmām, kas ilgākā laika posmā noved pie to izjukšanas. Ja vēlies izjust pašpārliecinātību un sava partnera acīs vienmēr saglabāt īpašu nozīmi, ir svarīgi arvien kļūt par sevis labāko versiju.
Maldinošā drošības sajūta, kas iestājas pēc attiecību nostabilizēšanās, kļūst par iemeslu tam, ka aizmirstam rūpes par sevi un personīgo izaugsmi un ilgākā laika posmā pavisam noteikti šis būs iemesls attiecību iziršanai.
Nevēlēšanās ieklausīties partnerī
Attiecības ir nostabilizējušās un viss ir “kārtībā”! Kāda gan vēl jēga par to visu runāt, klausīties partnera viedoklī un apspriest to, kā veiksmīgi attīstīt ikdienas dzīvi?
Nespēja un nevēlēšanās ieklausīties partnerī varētu būt viena no lielākajām attiecību problēmām, ko zināmā veidā nācies risināt teju jebkuram pārim. Un tomēr, par spīti tam, ka tā ir tik labi zināma un viegli atpazīstama problēma, tā arvien turpina izjaukt neskaitāmas attiecības.
Kāpēc?
Jo, lai arī cik garlaicīga nešķistu kāda saruna vai partnera viedoklis, visa teiktā pamatā visbiežāk ir atrodami centieni norādīt uz virzienu, kādā labāk attīstīt kopdzīvi. Ja tu to nevēlies ņemt vērā, esi gatavs tam, ka pavisam drīz dzīvosi viens!
Noslēpumu glabāšana
Nav šaubu, ka arī ilgtermiņa attiecībās ir svarīgi ievērot zināmas robežas un ļoti iespējams, ka tavam partnerim nav jāzina pilnīgi visas tavas dzīves detaļas. Tomēr pārlieku liela noslēpumu glabāšana un nespēja būt atklātam agrāk vai vēlāk novedīs pie strīdiem un dažādām komunikācijas problēmām.
Galu galā, ja vēlies ar kādu cilvēku kopā pavadīt atlikušo dzīvi, tev nāksies būt atklātam arī par tādām lietām, par kurām, iespējams, nevēlies komunicēt. Tomēr nav šaubu, ka spēja uzticēties un atklāt savus noslēpumus tikai un vienīgi stiprinās attiecības. Un pretēji, meli un neskaitāmi noslēpumi, nenāks par labu ne tev, ne veiksmīgai attiecību attīstībai.
Protams, netrūkst vēl citu iemeslu, kas varētu pilnībā sabojāt tavas attiecības. Tomēr, ja vien tas nav tavs mērķis, centies pievērst uzmanību minētajām problēmām un izvairies no savu attiecību iziršanas.