Asi, jaudīgi un dziedinoši !
Akupunktūra ir viena no ārstēšanas metodēm, kuru joprojām apvij daudzi mīti. Daži uzskata, ka pat neārstējamas slimības var izārstēt ar adatām. Citi netic, ka akupunktūra var dot kādu labumu. Patiesība ir tāda, ka mūsdienās akupunktūra ir atzīta terapijas metode.
Akupunktūras pozitīvo ietekmi uz organismu mūsdienu medicīna vairs neapstrīd. To apliecina ne tikai pašu pacientu viedoklis, bet arī nopietni klīniskie pētījumi.
Akupunktūra ir sena prakse, kas dzimusi Ķīnā, senāk kā pirms tūkstots gadiem. Ķīniešu akupunktūras speciālisti apgalvo, ka spēj ārstēt vairāk kā 250 dažādas slimības (to vidū: nervu sistēmas traucējumi, muskuļu un skeleta sistēmas patoloģija, elpošanas problēmas, kuņģa-zarnu trakta, aknu, aizkuņģa dziedzera slimības, sirds un asinsvadu sistēmas traucējumi, nieru un urīnceļu sistēmas darbības traucējumi kopumā).
Akupunktūra tiek izmantota arī vielmaiņas uzlabošanā un ir atzīta kā efektīvs paņēmiens svara zaudēšanai. Akupunktūra spēj palīdzēt efektīvi cīnīties ar smēķēšanu un darīt to labāk nekā dažādi plāksteri vai kodējumi. Turklāt ietekme uz noteiktiem punktiem izraisa izmaiņas smadzeņu strukturālo elementu darbībā un samazina tieksmi pēc "aizliegtajiem augļiem”.
Mūsdienu sabiedrībā nereti ir situācijas, kad cilvēks pēkšņi piedzīvo nepamatotu trauksmi, viņam kļūst neiespējami elpot, griežas galva, rodas sāpes vēderā, parādās neizskaidrojamas bailes no nāves. Šādi simptomi pavada stāvokli, ko sauc par panikas lēkmi. Akupunktūra spēj palīdzēt arī panikas lēkmju mazināšanai !
Vai akupunktūra var kaitēt ķermenim?
Prasmīga ārsta prasmīgajās rokās akupunktūra ir vērtīga ārstēšana, īpaši funkcionālu traucējumu gadījumā. Bet, ja speciālista kvalifikācija ir nepietiekama, akupunktūra var būt bezjēdzīga un pat kaitīga. Tāpēc nemēģini eksperimentēt bez priekšzināšanām!
Akupunktūrai tiek izmantotas dažāda veida adatas. Tas atkarīgs no skartās zonas. Dažas adatas ir izgatavotas no augstas kvalitātes metāla, savukārt citas no ķirurģiskā nerūsējošā tērauda. Adatas ir gan vienreizējas, gan atkārtoti lietojamas, dažreiz tās ir pārklātas ar zeltu vai sudrabu.
Ārstēšanas laikā ir svarīgi arī izvēlēties pareizos punktus, pretējā gadījumā terapeitiskais efekts nenotiks. Turklāt, ja tiek pārkāpti adatu uzstādīšanas pamatnoteikumi, pacients var ne tikai zaudēt pienācīgu naudas summu, tiecoties pēc veselības, bet arī gūt bojājumus asinsvadiem, nerviem un pašām refleksogēnajām zonām.
Lai ārstēšana būtu efektīva, akupunktūras speciālistam jāievēro trīs svarīgi noteikumi:
1. Pareiza diagnoze.
2. Precīzas zināšanas par visu 1700 akupunktūras punktu anatomiju un atrašanās vietu. Kvalificētam ārstam tā nav problēma!
3. Sarežģītākais noteikums ir akupunktūras punktu kombinācija, lai rīkotos konkrētā gadījumā.
Kā tiek veikta akupunktūra?
Pirms sesijas pacients ieņem ērtu stāvokli, atrodoties guļus, un cenšas pēc iespējas vairāk atslābināt visus muskuļus.
Ārsts uz pacienta ķermeņa atrod visus šim seansam nepieciešamos punktus, tos viegli iemasē, dezinficē ādu un ar vieglu skrūvējamu kustību iedur adatu katrā punktā.
Brīdī, kad tiek ievadīta adata, tai vajadzētu izraisīt pacientā reakciju – nelielu elektrisko impulsu, sāpes, tirpšanu, niezi. Ja reakcijas nav, tad adata ir pagājusi garām, tāpēc to nepieciešams ievietot atkārtoti.
Pēc visu adatu uzstādīšanas pacients tiek atstāts 30-60 minūtes relaksējošā atmosfērā. Šajā periodā ķermenis var sajust vieglu siltumu, atslābumu un miegainību.
Ja ņemam vērā statistiku, akupunktūrai ir daudz noderīgu īpašību un efektivitātes ziņā tā konkurē ar progresīvākajiem farmācijas produktiem.
Pēc katra akupunktūras seansa ķermenis jūt vieglumu un paaugstinātu enerģijas līmeni. Uzlabojas garastāvoklis, pazūd bezmiegs, nostiprinās imunitāte, normalizējas gremošanas procesi.
Lai durstīgi un priecīgi !