ĒTERISKĀS EĻĻAS – SPA MĀJĀS

Lasīt rakstu


ĒTERISKĀS EĻĻAS – SPA MĀJĀS

Dzīvesstils Raksts pievienots: 2022. gada 14. februārī

ĒTERISKĀS EĻĻAS – SPA MĀJĀS

Kleopatra šo baudīja katru dienu!


Viens no vienkāršākajiem un pieejamākajiem veidiem, kā mājās ātri uzlabot gan pašsajūtu, gan veselību - aromātiskās vannas ar ēteriskajām eļļām. Procedūrai nav jātērē daudz laika un naudas. Tā palīdz ne tikai nomierināties, bet arī rada kosmētisku un pat ārstniecisku efektu.

Mūsu senči zināja, kāds dziedinošais spēks slēpjas augos, uzlējumos un ēteriskajās eļļās. Senajā Grieķijā turīgas sievietes pievienoja vannai rožu eļļu, lai viņu āda būtu gluda un samtaina. Kleopatra baudīja šādas vannas katru dienu!

Dažādām ēteriskajām eļļām ir atšķirīga ietekme uz cilvēka ķermeni. Tāpēc šai procedūrai jāizvēlas eļļa, kas vislabāk tiek galā ar konkrēto problēmu, konkrētā situācijā.

Ēteriskās eļļas ir savienojumi, kas iegūti no augiem. Eļļas uztver auga smaržu un garšu jeb esenci. Aromātiskie savienojumi piešķir katrai ēteriskajai eļļai tai raksturīgo unikalitāti. Ēteriskās eļļas iegūst destilējot vai ar mehāniskām metodēm, piemēram, ar auksto presēšanu.

  • Īpaši svarīgi ēterisko eļļu izvēlēties individuāli, vadoties pēc emocionālā stāvokļa un vēlamā efekta.
  • Lavandas, piparmētru un kanēļa eļļām ir relaksējoša iedarbība.
  • Ja nepieciešams sevi uzmundrināt, tad palīgā nāks citrusaugļu ēteriskās eļļas, kas, starp citu, lieliski cīnās ar celulītu un novecošanu.
  • Libido pacelšanai vannai vari pievienot ilang-ilang vai sandalkoka eļļu.
  • Citrusaugļu ēteriskās eļļas vai rozmarīns palīdzēs vieglāk pamosties no rītiem un atjaunot možumu.

Lai gūtu maksimālu labumu no ēterisko eļļu vannām, ir jāzina, kā tās pareizi lietot.

Aromātiskai vannai nevajag lietot pārāk daudz ēteriskās eļļas. Pārdozēšana var izraisīt ādas kairinājumu, alerģiju, galvassāpes un citas nopietnas veselības problēmas. Ēteriskā eļļa ir ļoti koncentrēts produkts, lielai vannai pietiek tikai ar 3-4 pilieniem eļļas.

Vannām ar ēteriskajām eļļām nevajadzētu lietot pārāk karstu ūdeni, tā temperatūra nedrīkst pārsniegt 38°C.

Pašai procedūrai vajadzētu ilgt vismaz 10 un ne vairāk kā 20 minūtes, pārsniedzot ieteicamo laika limitu var panākt pretēju efektu.. Pēc vannas ēteriskās eļļas kādu laiku iesūksies ādā un iedarbosies ar savu dziedinošo efektu. Vislabāk ir pagaidīt, līdz ķermenis izžūst pats, vai arī uzreiz pēc vannas uzvilkt siltu halātu.

Nav jēga pievienot ēteriskās eļļas tieši vannai, jo tās ūdenī nešķīst. Ja uz ādas nokļūst tīra ēteriskā eļļa, iespējami pat apdegumi, nemaz nerunājot par iekaisumu un kairinājumu.. Tāpēc vispirms jebkurai bāzei jāpievieno ēteriskā eļļa un rūpīgi jāsamaisa. Par pamatu var ņemt pienu, pietiek ar vienu glāzi. Arī medus, kefīrs un skābais krējums ir lieliski piemēroti, tiem vajag ne vairāk kā 3 ēdamkarotes.

Dažkārt ēterisko eļļu atšķaida jūras sālī – tā ir lieliska vannas recepte skaistai un jauneklīgai ādai. Šādas vannas efektivitāte būs daudz lielāka, jo pati sāls ir noderīga.Lai to izdarītu, paņem apmēram 4 ēdamkarotes sāls, ieliec to lina maisiņā un pievieno ēterisko eļļu, tad maisiņu liec ūdenī.

Attālinātā darba laikmetā īpaši svarīgi ir iemācīties veltīt laiku sev, lai atbrīvotu uzkrāto emocionālo stresu. Aromterapija nav ārstnieciska procedūra – tā ir patīkami relaksējoša vai, gluži otrādi, rosinoša procedūra, kuras mērķis ir atjaunot garīgo un fizisko līdzsvaru.

Lai redzētu, vai aromterapija ir Tev piemērota, mēģini uzpilināt burtiski vienu pilienu eļļas uz spilvendrānas un apgulies ar aizvērtām acīm – ja aromāts sniedz pozitīvu pieredzi, vari turpināt.

Ieslēdz maigu mūziku. Tās var būt dabas skaņas vai mierīga instrumentāla mūzika. Centies atrauties no ikdienas sadzīves un darba rūpēm un palutini sevi ar šo relaksāciju vismaz pāris reizes mēnesī.

Atceries, ka tikai 15 minūtes dienā var ievērojami pacelt Tavas dzīves kvalitāti !