TUK - TUK! Klauvē un durvis atvērsies!
Kaut kur dziļi sirdī mēs visi ticam, ka mums ir kāds īpašs dzīves mērķis. Tā kā uz planētas nav neviena cita indivīda, kurš būtu tieši tāds pats kā jūs, šķiet pašsaprotami un loģiski, ka jums jāspēj nodrošināt kādu pievienoto vērtību, ko neviens cits nespēj. Šī unikālā vērtība ir jūsu dzīves mērķis. Dāvana, ko tikai jūs varat sniegt pasaulei, un tā ir cieši saistīta ar to, kas esat kā indivīds. Pastāv uzskats, ka nauda un nāve ir divas tabu tēmas, par kurām ģimenē parasti nerunā, taču cik bieži jūs savā ģimenē runājat par dzīves jēgu un tās mērķi? Patiesībā, nav iespējams iedomāties neko svarīgāku par tā atrašanu. Ko tad īsti nozīmē dzīves mērķis un, vēl svarīgāk, kā to atrast un īstenot? Ar ko vispār sākt, ja jūtaties apmaldījies? Ar vienu soli. Un tad jau sekos nākamais. Un nākamais... Parunāsim par tiem “kas”, “kur”, un “kā”.
1. Jūsu dzīves mērķis ir ceļojums, nevis galamērķis
Jūsu dzīves mērķis diez vai ir kas tāds, ko jūs varat definēt šodien, tā vienkārši uz sitiena. Un diez vai tas ir kas tāds, ko jūs pilnībā apzināsieties savas dzīves laikā. Tikai retrospektīvi, kad jūsu dzīve būs beigusies, palicējiem tiks dota iespēja gūt pilnīgu priekšstatu, kad atskatoties varētu sacīt: "Tā bija šī cilvēka dzīves misija." Tomēr, ja mēs nevaram iepriekš zināt, kāds ir mūsu dzīves mērķis, kā lai dzīvojam, cenšoties to īstenot? Kā lai plānojam savu dzīvi un izdarām labākās izvēles, kas novestu pie dzīves mērķa piepildīšanas? Atbilde ir sekojoša - mēs strādājam ar tiem puzles gabaliņiem, kas mums ir, un sekojam dzīves norādēm. Mūža dotās mācībstundas ir puzles daļas, kas mums pieder un kuras varam izmantot.
2. Atrodiet savu mūzu un ļaujieties tai
Jūs neizvēlaties savu dzīves mērķi tāpat kā jūs neizvēlaties pēkšņas idejas, kas iešaujas prātā. Radošais process vienmēr ir fascinējošs, jo tas ir tik netīšs. Jūs neizvēlaties kaut ko radīt - jūs esat spiests radīt, kad sajūtat šādu aicinājumu. Melodija, glezna, izgudrojums vai biznesa ideja - šķiet, ka doma radusies no kādas maģiskas vietas, kas reizē, ir daļa no jūsu iekšpasaules, un reizē, kaut kas no jums pilnībā atdalīts. Tas ir tāpat kā skatīties spogulī, un pēkšņi jūsu atspulgs liek jums kaut ko teikt vai darīt. To tad arī varam saukt par mūzu, kas ir jūsu iedvesmas avots. Iepazīstiet savu mūzu. Mēģiniet noteikt, ko mūza caur jums runā, ko tā pauž un ko pārstāv. Pats galvenais - ieklausieties. Cik reižu jums ir nācies apstādināt automašīnu, vai pamosties, lai pierakstītu ideju, kas tikko kā radusies. Tie ir svarīgi brīži. Pievērsiet tiem ļoti lielu uzmanību.
3. Dodieties tur, kur esat visvairāk vajadzīgs
Iespējas, un to izmantošana, ir visspilgtākais pavediens, lai sasniegtu savu dzīves mērķi. Galu galā, uzdevums taču jāpilda! Diemžēl jūs nevarat tā vienkārši izlemt, kur esat vai neesat vajadzīgs. Tomēr dzīve pati sniegs jums palīdzīgu roku, ja vien sekosiet savai sirdsbalsij. Un šīs iespējas jūsu dzīvē ir veids, kā pasaule norāda, kur bez jums, nu nekādīgi. Triks ir pārliecināties, ka izvēlaties iespējas, kas vislabāk atbilst jūsu talantiem, prasmēm un kaislībām. Iespēja pati par sevi ir sarežģīta padarīšana, jo bieži jums pašiem tā ir jārada. Citiem vārdiem sakot, dažkārt, durvis nevis vienkārši atveras, bet jums pie tām kārtīgi jāpieklauvē (un dažreiz vairāk nekā vienu reizi), pirms saprotat, ka tās patiešām ir atvērtas. Tomēr, lai šīs durvis beidzot atvērtos, ir nepieciešams, lai kāds jūs ielaistu. Bet, lai kāds jūs ielaistu, ir nepieciešama iniciatīva. Jūsu klauves. Nebaidieties uzdrīkstēties!