Ko darīt, ja neliekas, ka dari savu SAPŅU DARBU?

Lasīt rakstu


Ko darīt, ja neliekas, ka dari savu SAPŅU DARBU?

Dzīvesstils Raksts pievienots: 2022. gada 10. janvārī

Ko darīt, ja neliekas, ka dari savu SAPŅU DARBU?

Šis gads ir paredzēts lielām pārmaiņām.


Daudz gadu mācībām, daudz gadu kāpjot pa karjeras kāpnēm un – hjū! Beidzot lolotais mērķis ir sasniegts. Tomēr, gadiem ejot, var nākt dažādas pārdomas par to, vai izvēlētais darbs ir tas, kas kārots. Tālāk uzskaitīti daži paņēmieni, kā var mazināt savas raizes par darba izvēli un konstruktīvāk paskatīties uz izjustajām emocijām un pārdomām par to, vai ir izvēlēts pareizais karjeras virziens.

Nomierināt sevi un iedot sev laiku

Emociju svārstības un domu plašais lidojums nav izmērāms. Reizēm var likties, ka tiek darīts vislabākais darbs pasaulē, bet citas dienas- ka ātrāk gribas prom no šī darba un tas pilnīgi nav tas, kas ir gribēts. Tāpēc vajag sev iedot laiku un nomierināt sevi, jo, iespējams, ka šis ir kārtējais ‘’melnais periods’’’, kurā neko negribas un nekas nepatīk. Savu domu sakārtošana ilgākā laika periodā noderēs, lai izmuktu no nepareizu lēmumu pieņemšanas. Šis palīdzēs saprast vai pārdomas par darbu ir tikai mirkļa emocijas, vai kas tāds, kam tiešām vajag pievērst uzmanību.

Hobiju attīstīšana

Citreiz lielajā darba skrējienā var sanākt aizmirst par saviem hobijiem, kas liek justies labi. Tāpēc vajag vērst uzmanību uz savu vajadzību un interešu piepildīšanu arī ārpus darba. Atlicināt laiku pieķerties gleznošanas kanvai, kas stāv aizmirsta skapī jau pus gadu vai nodarboties ar savu mīļāko sporta veidu. Nodarbošanās ar hobijiem paplašinās dienas nodarbju spektru – no darbs, mājas, darbs- uz kaut ko plašāku un tīkamāku. Laika ierēķināšana hobijiem var palīdzēt nodalīt darba dienu no atpūtas un prāta ‘’izvēdināšanas’’, kā arī nepieļaut situāciju, kad darba laiks pārvelkas pāri noteiktajam.

Plusu un mīnusu izvērtēšana

Plusu un mīnusu uzrakstīšana ir viena no uzskatāmākajām stratēģijām lēmumu pieņemšanā. Arī sava darba plusus un mīnusus var uzrakstīt uz lapas un paskatīties uz situāciju mazliet reālistiskāk. Vai plusu ir daudz vairāk par mīnusiem? Vai mīnusu pusē ir kas tāds, kas viegli izmaināms? Ja jā, kā un cik ilgā laikā to var izmainīt? Vai plusu pusē var atrast arī kādu pozitīvu emociju, kura tiek gūta no darba? Šie jautājumi var kalpot kā ievads sevis un darba tālākai izpētei. Kā saruna ar sevi, kad redzamas gan darba labās puses, gan sliktās.

Ilgtermiņa VS īstermiņa mērķu izvērtējums

Ir svarīgi arī saprast vai tas, kas tiek darīts šobrīd, ir galamērķis, vai kā pakāpiens līdz tam, kas vēl jāsasniedz. Ja šis ir pakāpiens, kas nav apmierinošs, tad to var uztvert kā iespēju iegūt naudu, pieredzi savam tālākajam sapnim. Tomēr, ja darbs, kas tiek darīts šobrīd, kādreiz bijis nolikts kā galamērķis, tad var sākt domāt un plānot jaunu mērķu uzstādīšanu sev.

Var būt tā, ka iziets cauri visiem šiem punktiem un tomēr ir sajūta, kas neliecina par to, ka izvēlēts sapņu darbs. Šādā brīdī nevajag sev pārmest par ‘’izmestajiem gadiem’’ un neveiksmīgo izvēli, jo tomēr no katras pieredzes tiek gūts kaut kāds labums pašizaugsmei. Pat ja tā neliekas, tad jāuzmet acs plusu un mīnusu uzskaites sarakstam, kas tomēr norādīs, ka ir kāds pluss arī šai pieredzei. Jaunu mērķu uzstādīšana var šķist baiļu pilna, tomēr jāatceras, ka ir maz tādu cilvēku, kuriem uzreiz ir pilnīgi skaidra sapņu karjeras izvēle.  Lai izdodas sevis un savas būtības izzināšana!

Līdzīgi raksti