10 nodarbes, ko iesākt MĀJSĒDES LAIKĀ! Sāc šodien

Lasīt rakstu


10 nodarbes, ko iesākt MĀJSĒDES LAIKĀ! Sāc šodien

Dzīvesstils Raksts pievienots: 2021. gada 27. oktobrī

10 nodarbes, ko iesākt MĀJSĒDES LAIKĀ! Sāc šodien

Liec aiz auss!


1. Skatīties filmas un seriālus

Viena no klasiskajām dīvāna izklaidēm, kas ļauj kaut uz pusotru stundu izrauties no ikdienišķās vides. Ar kino palīdzību, iespējams piedzīvot dažādus stāstus. Amizantus, baisus, izglītojošus vai citādi spējīgus aizraut un noturēt mūsu uzmanību pie TV ekrāna. Daudziem patīk pierakstīt filmas, lai tās noskatītos kaut kad vēlāk, kad būs laiks. Šobrīd ir īstais brīdis vilkt šos sarakstus ārā un ķerties klāt lielajam kino maratonam, jo šāda iespēja var arī vairs tik drīz nepienākt. Cerams, katrā ziņā.

2. Spēlēt video spēles

Ja reiz pieķēramies dīvāna un TV ekrāna maģiskajai kombinācijai, tad kāpēc gan vēl priekiem nepievienot kādu video spēli? Brīdī, kad esošā realitāte nav diez ko apmierinoša, mums ir lieliska iespēja aizstāt to ar alternatīvu vidi, kurā tāda kovida nemaz nav. Ir gan citas problēmas, atkarībā no izvēlētās spēles specifikas, tomēr to risināšana ir daudzkārt aizraujošāka par maskas vilkšanu un potēšanos. Arī tiem, kas nekad nav aizrāvušies ar video spēlēm, iesakām parakties nedaudz dziļāk, jo kā jau kapitālisma vadītā pasaulē pieņemts – katrai gaumei ir pa kādai spēlei, kas varētu aizraut pat visskeptiskākos ļaudis.

3. Apciemot interaktīvu koncertu

Ja nu tomēr filmas šķiet pārlieku garas, tikmēr spēles pieprasa par daudz koncentrēšanos, koncertu apmeklēšana interaktīvā veidā būs lieliska alternatīva. Youtube dzīlēs pieejami dažādāko izpildītāju vēsturiski, kā arī īpaši šiem apstākļiem sagatavoti koncerti. Steidzīgajiem pieejamas arī īsāka formāta 15-30 minūšu uzstāšanās, kur dažādi mākslinieki no visas pasaules, iepazīstina ar savu daiļradi un sevi pašu, pašu izvēlētā vidē. Viens no populārākajiem šāda veida kanāliem ir Tiny Desk Concert, iekš Youtube.

4. Došanās pastaigā

Pēc visas lielās sēdēšanas un skatīšanās TV ekrānā, svarīgi arī izkustēties svaigā gaisā. Elementāra pastaigāšanās var palīdzēt justies labāk ikdienā, atvieglojot stresu un uzturot ķermeni veselīgā fiziskā stāvoklī. Tiem, kam nepieciešama kāda izaicinošāka izklaide, iespējams pastaigu aizstāt ar īsu skrējienu, tomēr šī aktivāte no ķermeņa pieprasa daudz vairāk. Katrā ziņā, 5km pastaiga aizņem aptuveni stundu no dienas, tikmēr ļauj justies labāk atlikušās 23 stundas. It īpaši, ja prakse tiek piekopta kā daļa no ikdienas rutīnas, ilgtermiņā. Ja vien neplāno piedalīties nākošajā rīgas maratonā, ar to var arī pilnībā pietikt, lai uzturētu sevi formā, kamēr ikdiena kļuvusi gausāka.

5. Lasīt grāmatas

Līdzīgi kā ar filmām un seriāliem, grāmatu lasīšana kļuvusi par novārtā atstātu nodarbi, ikdienas steidzīgajā rutīnā. Daudziem no mums, gluži vienkārši nepietiek laika un uzņemšanās, lai ērto un izklaidēm pilno telefona ierīci, iemainītu pret daudz garlaicīgāko grāmatu. Tas ir arī pilnībā saprotami, jo dienas laikā, cilvēks izlasa aptuveni 60 000 vārdu, tikai izmantojot viedierīces vien. Tās ir aptveni 120 lappuses grāmatā, līdz ar to skaidrs, ka lasīt mēs protam, neskatoties uz lielo tendenci, vairāk pievērst uzmanību tieši video materiālam interneta vidē. Tagad ir īstais laiks atvērt kādu novārtā sen atstātu grāmatu, lai ļautu tai ienest sevi pasaulē, kurā pavisam noteikti nav covid. Ja vien jūsu izvēlētā grāmata nav sarakstīta pēdējo 2 gadu laikā, protams.

6. Samīļot savus tuviniekus

Tiem no mums, kuri šo mājsēdi pavada vienatnē, iesakām atrast kādu vakcinētu karantīnas draudziņu, lai šī aktivitāte būtu iespējama. Diemžēl arī viena no svarīgākajām dzīvo radību vajadzībām, glāsti un pieskārieni, paliek aizkadrā ikdienas lielajā skrējienā. Tiem no jums, kam paveicies šo mājsēdi pavadīt ar otro pusīti, ģimenes lokā vai ar savu četrkājaino mīluli, šis ir tas laiks, kad varam dot viens otram vairāk uzmanības un mīlestības. Vērts izmantot šo iespēju, jo regulāra mīlināšanās izcili palīdz stresa samazināšanas uzdevumā.

7. Sakārtot savu vidi

Vēl viena lieliska nodarbe, ir pabeigt visus iekavētos darbus mājās, šķūni, garāžā vai dārzā. Neatkarīgi no lokācijas, šis ir brīnišķīgs laiks, lai savestu kārtībā visus niekus un sīkumus, kas traucē mierīgākai ikdienai. Atskrūvējušās skapja durvis, čīkstoša gulta vai novecojis remonts. To visu iespējams mainīt un ,kad tad vēl, ja ne laikā, kad esam spiesti vairāk uzturēties tieši mājās. Kārtība gan neaprobežojas ar mūsu fizisko vidi vien. Vienmēr vērts ieskatīties savā telefonā, varbūt tur aplikācijas izmētātas, kur nu kurā. Tikpat iespējams, ka dators jau sen nav ticis tīrīts, tikai lieki noslogojot tā darbību ar veciem failiem.

8. Apgūt ko jaunu

Viena no svarīgākajām dzīves sastāvdaļām ir jaunu iemaņu apgūšana. Lielāko daļu no mums nepieciešamajām prasmēm apgūstam jau ikdienā, tikmēr sarežģītāku zinību mācības, mūžīgi jāatliek uz vēlāku. Ģitarspēle, fotogrāfēšana vai grāmatas rakstīšana. Grūtākais ir sākt un nenolaist rokas, ja sākumā neveicas tik labi, cik gribētos. Tam nepieciešama pacietība, laiks un ieguldītais darbs, tāpēc nav ko gaidīt. Lai arī cik ilgi vilksies ārkārtas situācija, mums ir gana daudz laika, lai sāktu mācīties vai atjaunotu zināšanas kādā sen aizmirstā hobijā.

9. Noskatīties SPELET.LV CS:GO turnīra finālu, atkārtojumā

Šī gada 16. un 17. oktobrī tika aizvadīts lielākais e-sporta turnīrs Latvijas pastāvēšanas vēsturē. Gandrīz 20 stundu garumā, 4 komandas cīnījās lielajā finālā, kur galvenās balvas sastādīja kopējo summu – 31 500 eur apmērā. Pat ja nekad neesi sekojis līdzi, spēlējis vai skatījies e-sportu, šī jaunā izklaides platforma turpina aizraut arvien vairāk cilvēkus visā pasaulē. Šīs spēles nodrošina augstākā līmeņa intensitāti un grūti prognozējamus notikumus, apvienojumā ar profesionālu komentēšanu, ekspertu viedokļiem un rūpīgi atstrādātiem vizuālajiem risinājumiem. Pieslēdzies Youtube, lai redzētu kā mums gāja!

10. Kļūt par influenceri

Pandēmija mums nesusi visnotaļ daudz jaunus izklaides satura nodrošinošus profilus, dažādās sociālo tīklu platformās. Tagad tāda iespēja ir ikkatram, turklāt satura pārbagātībā, katrs varēs atrast ko sev tuvāku. Kulinārijas padomi, uzjautrinoši video vai politiskie viedokļi. Interneta vidē, katram satura veidotājam atrodas vismaz kāds atbalstītājs un, ja tev ir kaut vai viens fans, tas jau ir pietiekoši, lai turpinātu.

Līdzīgi raksti