Pagājušā gada veiksmīgāko KRIPTOMILJONĀRU saraksts

Lasīt rakstu


Pagājušā gada veiksmīgāko KRIPTOMILJONĀRU saraksts

Dzīvesstils Raksts pievienots: 2022. gada 14. janvārī

Pagājušā gada veiksmīgāko KRIPTOMILJONĀRU saraksts

Nebūtu slikti iekļūt šajā TOP 10!


Kriptovalūta daudziem vēl šķiet kā mistisks termins bez īstas vērtības, taču kamēr vieni domā, citi dara un šobrīd jau šajā industrijā ir dzimuši gan jauni miljonāri, gan miljardieri. Šie ir cilvēki, kuri izmanto eksistējošās iespējas un sagatavo jaunu finansiālo vidi visiem, kas tai pievienosies turpmāko gadu gaitā. Šeit, 10 bagātākie no viņiem.

10. Matthew Roszak – $1.5 mljrd.

Viens no agrīnākajiem Bitcoin investoriem, tagad dibinājis uzņēmumu ar nosaukumu Bloq, kas palīdz bankām drošu digitālo līdzekļu uzturēšanu. Nodarbojas ar uzņēmējdarbību jau kopš deviņdesmitajiem, taču galveno daļu savas bagātības, aptuveni vienu miljardu dolāru, guvis tieši ar kriptovalūtu investīcijām.

9. Barry Silbert – $1.6 mljrd.

Dibinājis uzņēmumu, kurš šobrīd pārrauga visu lielāko kriptovalūtu plūsmu, aptuveni 28 miljardu dolāru vērtībā. Digital Currency Group arī investējis jau vairāk kā 200 kripto startup uzņēmumos, tādējādi padarot Barry Silbert par vienu no šīs industrijas galvenajiem vēstnešiem un attīstītājiem.

8. Changpeng Zhao – $1.9 mljrd.

Ja iepriekšējā filantropa uzņēmums šķita milzīgs, tad gatavojies lēkt nākošajā līmenī, jo ķīniešu-kanādiešu izcelsmes uzņēmējs pamanījies radīt Binance, kuri strauji tuvojas 3 trilonu dolāru robežai, savā kopējā darījumu apgrozījumā. Pats šobrīd apmeties uz dzīvi Singapūrā, tikmēr karjeru sāka Volstrītā, programmējot tirgošanās sistēmas, kas radītas biežāku darījumu nodrošināšanai.

7. Fred Ehrsam – $1.9 mljrd.

Lūk, arī viens dzīvs pierādījums, ka pārmērīga aizraušanās ar video spēlēm, var novest pie luksusa automašīnām un bezkaunīgi milzīgiem skaitļiem bankas kontā. Bērnībā bijis tiktāl aizrāvies ar World of Warcraft, ka pavadījis tur neskaitāmus tūkstošus stundu. Tieši tur ziķeris pirmoreiz uzzināja par digitālām valūtām un kā tās strādā. Tagad viņš ir pazīstams kā lielākā kriptovalūtu apmaiņas punkta – Coinbase dibinātājs, kurš turpina pildīt savu portfolio ar jauniem uzņēmumiem iekš kripto biznesa.

6. Jed McCaleb – $2 mljrd.

Jau 2010. gadā radīja Mt. Gox, kas bija pirmā Bitcoin tirgošanās platforma, tomēr toreiz vēl industrija bija vāja un nedroša, kas arī, likumsakarīgi, noveda pie hakeru uzbrukuma gadu vēlāk. Zīmīgi, ka pats uzņēmuma radītājs pamanījās to pārdot neilgi pirms incidenta. Tagad Jed McCaleb zināms kā Ripple un Stellar līdzdibinātājs. Abas platformas strādā ar dažādiem uzņēmumiem un bankām, nodrošinot ātrāku darījumu veikšanu starp dažādām pasaules valstīm.

5. Michael Saylor – $2.3 mljrd.

Kļuva par miljardieri jau deviņdesmito gadu laikā, pateicoties savam uzņēmumam MicroStrategy, kurš ātri kļuva par vienu no galvenajiem biznesa analītikas rīku nodrošinātājiem biznesa pasaulē. Tomēr aizdomīgas grāmatvedības dēļ, kādreizējam zinātniekam un pilotam nācās pazaudēt miljardiera statusu, kuru gan atkal izdevās atgūt. Aizņēmies naudu no dažādiem resursiem, viņš veica aptuveni 1.3 miljardu dolārus vērtas investīcijas iekš Bitcoin, 2020. gadā. Kopš tā laika, šīs kriptovalūtas vērtība paaugstinājusies vairāk kā pieckārt.

4. Chris Larsen – $3.4 mljrd.

Kopā ar jau iepriekšminēto, Jed McCaleb, dibinājuši uzņēmumu Ripple, kurš palīdz uzņēmumiem un bankām nodrošināt ātrākus internacionālos maksājumus. Pirms visa kripto-jucekļa, Chris Larsen jau bija paspējis sevi pierādīt, kā finanšu ekspertu, nākot klajā ar inovāciju aizdevumu biznesā, kad uzsāka vienu no pirmajām e-aizdevumu sistēmām pasaulē – eLoan.

3. Cameron/Tyler Winklevoss – $6 mljrd.

Dvīņu brāļi, kas ir ne vien stalti un izskatīgi, bet arī miljardieri? Tas izklausās pēc lieliskas augsnes jaunam šovam – Vecpuisis. Vienreiz un par visām reizēm, tāds kā sava veida svētais grāls, televīzijas un mīlestības pasaulē. Abi kļuva slaveni jau 2004. gadā, kad iesūdzēja tiesā Marck Zuckenberg, kurš esot nozadzis viņu ideju par to, kas tagad ir Facebook, jeb Meta. Galvenā daļa bagātības, gan iemantota tieši pateicoties agrīniem ieguldījiem Bitcoin kriptovalūtā, tikmēr tagad abi aizrāvušies pievērsušies savam galvenajam vaļas priekam – mākslai un līdz ar to arī NFT.

2. Brian Armstrong – 6.5 mljrd.

Vada šobrīd lielāko kriptovalūtu apmaiņas sistēmu pasaulē – Coinbase, kuru dibinājis kopā ar rakstā jau pieminēto Fred Ehrsam. Viņam pieder aptuveni 19% kompānijas, kas gadā ienes aptuveni 322 miljonus dolāru. Kādreizējais Airbnb programmatūras inženieris ātri vien pamanīja iespējas, ko piedāvā kriptovalūtu industrija, tomēr tā vietā, lai pirktu valūtu pats, izlēma strādāt pie tā, lai investoriem būtu droša vieta, kur uzglabāt un tirgoties ar savu bagātību.

1. Sam Bankman-Fried – 8.7 mljrd.

Sāksim jau ar to, ka vārds Sems Bankvīrs-Cepts, jau pats par sevi nes zināmu atbildību. Bankvīrs. Ar tādu uzvārdu, kopā ar dzimšanas apliecību izsniedz arī miljonu, ko turēt kontā tīri, lai neapkaunotu uzvārdu. Katrā ziņā, Semijs godam nes šo atbildīgo nastu, un šobrīd var droši teikt, ka viņam kontā ir lieki 26 ar pus miljardi dolāru.

Viņš ir jaunājais cilvēks iekš Forbes 400 saraksta, kā arī pārliecinoši bagātākais kategorijā, kurā ietilpst visi, kas jaunāki par 30. Neskatoties uz to, ka abi vecāki strādā par profesoriem Stenfordas universitātē, viņu dēls necieta skolu tikpat, cik lielākā daļa no mums. Galvenokārt, izmantoja studiju gadus priekš kontaktu dibināšanas, tikmēr kā izsakās pats, tad viņam gluži vienkārši ir daudz neskaidrību par to, kāpēc skolu sistēma šķiet tik ačgārna.

Universitātes otrajā gadā, Sems atklāja kādu filozofijas virzienu, sauktu par efektīvo altruismu. Šī domāšana, kas vērsta uz došanu un izpētes virzītas palīdzības sniegšanu, ļāva jaunajam vīrietim gūt to dzīves sparu, kas nepieciešams, tikmēr tālākais jau ir tikai skaitļi. Ļoti lieli skaitļi, ļoti lielā ātrumā. Viņš gan pats saka, ka to visu grasās atdot labdarībai, gluži vienkārši tāpēc, ka tāda ir viņa dzīves filozofija.