Pamodini sevī tīģeri!
Arī 2022. gads nav izņēmums no iepriekšējiem gadiem un janvāris daudziem ir apņemšanās mēnesis - kad pārdomāt, kas iepriekšējā gadā nesanāca vai netika izdarīts, un ko šajā gadā realizēt. Ņem talkā lapu, rakstāmo un uzraksti savus mazos mērķus ikdienai un lielos mērķus šim gadam, bet šeit padomi, kā uzlabot savu ikdienu un enerģiju 2022. gadā. Arī šie 12 mēneši paskries vēja spārniem, tāpēc šoreiz noteikti neatliec.
1 Tu esi tas, ko tu ēd

Vienmēr paturi prātā, ka pareizs uzturs dos ne tikai spēku un enerģiju, bet ļaus sakārtot arī veselību. Lielu daļu no slimībām var kontrolēt un izārstēt, sakārtojot savus ēšanas paradumus. Mēģini patērēt krietni mazāk ogļhidrātus un gaļu, bet lielāko daļu no šķīvja veido no olbaltumvielām, dārzeņiem un augļiem, kā arī mēģini nepārtērēt dienas kaloriju limitu. Ne velti vairāki zinātniskie pētījumi liecina, ka, piemēram, vēzis biežāk veidojas uztura dēļ, nevis iedzimtības. Rūpējies par savu ķermeni, lai katrs orgāns būtu priecīgs un vesels.
2 Nebaidies no jauniem izaicinājumiem

Vai visu laiku atliec jaunas apņemšanās? Pieliec punktu šaubām, bailēm, gaidām - sāc ar maziem soļiem un turpini ar lieliem. Vēlies apmeklēt boksu? Iemācīties braukt ar moci vai snovot Latvijas foršākajos kalnos? Dzīvo dzīvi uz visiem 100%, lai vecumdienās nav jānožēlo, ka neesi pamēģinājis kādu jaunu aktivitāti, hobiju vai došanos ilgi plānotā ceļojumā. Saraksti uz lapiņas savus mazos un lielos mērķus katram mēnesim un dodies dzīvē!
3 Spēj piedot

Vai zināji, ka spēja piedot ir viena no cēlākajām cilvēka īpašībām, kādā jebkad bijusi? Sliktas negācijas, domas par atriebību vai nicinājums pamatīgi saindē dzīvi tagadnē un nākotnē. Skaidrs, ka nav attaisnojami pāri darījumi, bet sevī ļaunuma turēšana ilgtermiņā noteikti nenāks par labu. Svarīgi ir piedot, bet arī ieturēt distanci, lai traumatiskā pieredze neatkārtotos. Piedod 2021. gada pāri darītājiem un dodies uz priekšu dzīvē.
4 Attīsti pozitīvo domāšanu

Domājot pozitīvi, tu koncentrēsi savas domas un veiksmīgu ikdienu un nākotni. Prāta treniņš jāsāk pamazām, saskati situācijās labo un vairo to savās domās. Uzdevums nav viegls, jo apkārt dzīvojam apstākļos, kad pozitivitāti spēj ietekmēt negaidīti un sarežģīti darbi, problēmas attiecībās vai, piemēram, kovids, tomēr uztver to visu kā izaicinājumu - pēc kura tiksi atalgots. Jo viss beigu beigās vienmēr būs labi. Tu taču to spēj atcerēties arī no pieredzes. Ne velti mēdz uzskatīt, ka spēcīgākajiem cilvēkiem augstākie spēki liek dažādus šķēršļus, pēc kuru pārvarēšanas cilvēks un dvēsele aug un attīstās nākamajā pakāpē.
5 Tiecies biežāk ar ģimeni, radiem un draugiem

Cik bieži tu 2021. gadā apciemoji vecākus vai vecvecākus? Visticamāk, ne tik bieži, kā vēlētos. Laiks skrien, ļoti ātri skrien un nekad nevar zināt, kuram no ģimenes vecākajiem cilvēkiem nākamie Ziemassvētki var būt pēdējie - diemžēl. Tāpēc šajā gadā apciemo biežāk savus tuvākos, tikšanās reizēm obligāti nevajag svētkus. Kopīga pastaiga, pusdienas vai koncerta apmeklēšana arī var būt veids, kā kopīgi pavadīt dienu. Arī tuvākie draugi ir pelnījuši spēļu vakarus, kino vakarus un sportiskas aktivitātes. Aiziet!
6 Lasi. Daudz lasi

Grāmatas ir ne tikai iespēja izglītoties, paplašināt vārdu krājumu un uzzināt ko jaunu, bet arī grāmatas būtiski palīdzēs samazināt stresu, uzlabot miegu un iekšējo mieru. Kādam izklaide, bet daudziem grāmatas ir sava veida meditācija, kas stimulē prātu un ļauj sakārtot dzīves ritmu.
7 Esi izpalīdzīgs pret citiem

Ja tu domā, ka tev šobrīd klājas grūti, atceries, ka pasaulē un tepat Latvijā ir cilvēki, kuriem sokas vēl smagāk. Tāpēc padomā un novērtē to, kas tev ir un dod palīdzīgu roku citiem, kuriem tā tiešām ir vajadzīga - ziedojot, izpalīdzot ar labu darbu vai vienkārši uzrakstot motivējošu vēstuli. Cilvēcība arī 2022. gadā tiks novērtēta augstāk par daudzām citām īpašībām.
8 Pārstāj lamāties!

Nebojā savu karmu un enerģiju, jo visas skaļi izteiktās rupjības un lamuvārdi var materalizēties, kā rezultātā vēlāk nav jābrīnās, ka sākas kāda tumšāka līnija. Neveido ap sevi negācijas, tāpēc labs mērķis šajā gadā būs ne tikai nodomāto slikto domu, bet arī izteikto lamuvārdu samazināšana.
9 Dzer ūdeni

Ne velti 70% no cilvēka ķermeņa sastāda ūdens, tas nozīmē, ka tas ir vitāli mums svarīgs un ir jāpatērē katru dienu regulāri - vismaz 2 litrus dienā. Bez regulāra ūdens patēriņa būtiski pieaug dažādu slimību risks, ūdens tāpat mazinās apetīti, lai cilvēks nepārēstos, kā arī reta ūdens lietošana veido sausu ādu, krunkas un dažādas ādas slimības. Uzdāvini sev ūdens pudeli un turi to pa rokai visu dienu. Daudziem cilvēkiem vieglāk uzņemt ūdeni ir, pievienojot citronu vai laimu. Tagad piecelies un aizej padzeries.
10 Sports un kustība

"Ja cilvēks pārstāj kustēties, viņš pārstāj dzīvot," šādam motivējošam citātam, kas klejo internetā noteikti varam piekrist. Fiziskas aktivitātes ir būtisks faktors veselam cilvēkam un stiprai imūnsistēmai. Kaut vai 20 minūšu pastaiga katru dienu uzlabos veselību. Staipīšanās mājās, krosiņš parkā, hanteles sporta zālē vai došanās pārgājienā - iespējas ir daudz un dažādas. Galvenais sākumā nepārspīlēt ar jaudu, bet sākt visu pamazām. Jautājumu gadījumā uzmeklē sporta treneri. Vasaras sezona tuvojas, daudziem motivācijai ar to pietiek.