Pārbaudi savu dīvānu, tur IR NAUDA!

Lasīt rakstu


Pārbaudi savu dīvānu, tur IR NAUDA!

Dzīvesstils Raksts pievienots: 2022. gada 14. janvārī

Pārbaudi savu dīvānu, tur IR NAUDA!

Tiem, kuriem ofisa vide uzdzen nelabumu.


Redz kā, tomēr laiki met lokus un mājas atkal kļuvušas par mūsu pilīm. Pēdējo divu gadu laikā esam bijuši spiesti uzturēties savos mitekļos, lai tādējādi samazinātu iespēju saslimt ar kādu no Covid-19 paveidiem. Ja vēl salīdzinoši nesen, darbs no mājām šķita kā kaut kas ekskluzīvs, tad tagad tā jau ir tikpat vai katra cilvēka ikdiena. Ja neskaita tos, kuru darbs jau sākotnēji bija mājās, tad visiem uzņēmumiem un to darbiniekiem nācās mācīties izmantot pieejamās tehnoloģijas, lai turpinātu veiksmīgu darbu norisi attālināti.

Tas bija liels pagrieziens cilvēces vēsturē, tāpēc svarīgi saprast, ka šis ir jaunais normālais, nevis tikai kāds no pagaidu risinājumiem, kā varbūt varēja šķist sākotnēji. Ne jau tāpēc, ka tā būtu teicis kāds lielkungs vai kundze, bet gan gluži vienkārši tādēļ, ka tā ir sakarīgāk. Covid laiks nesis daudz raižu, tomēr tikpat daudz tas arī ļāvis mums saprast, ka viss, kas darbam patiesībā vajadzīgs ir dators un telefons.

Tomēr ne visiem ir paveicies ar darba vietu vai talantu, kas ļautu pelnīt no mājām jau tagad. Sanāca pazaudēt darbu, liels juceklis vai vienkārši grūti saprast, kurā virzienā šobrīd doties. Tās ir normālas problēmas, ar kurām šobrīd saskaras samērā liela daļa pasaules iedzīvotāju. Šis nav raksts par to, kā pelnīt viegli un ātri, bet no mājām vai kādas kafejnīcas, bāra vai kūrorta gan.

1. Attīsti savu radošumu

Pasaule reizēm var kļūt ļoti vēsa vieta, kur atrasties. Esam tik ilgi skrējuši pēc ātrākiem rezultātiem, ka pavisam aizmirsām kopējās distances garumu. Šis ir maratons, nevis sprints, tāpēc papildus asam un reaktīvam prātam, nepieciešams arī attīstīt savu radošo domāšanu. Tas var šķist grūti, kā jau visas jaunas mācības, taču spēja domāt radoši ir vitāli svarīga, kad ir runa par darbu no mājām. Šāda pāreja nozīmē ievērojamas izmaiņas ikdienas rutīnā, tāpēc sākotnēji tas varētu šķist pat pretdabīgi.

Un tieši šajā punktā talkā nāk radošas izpausmes. Tas ir tikpat vienkārši kā uzrakstīt komentāru sociālajos tīklos, tikai šajā gadījumā darbībai vēlams būt vēl bezmērķīgākai. Paņemot lapu, var vienkārši sākt pa to švīkāt, līdz sāk veidoties formas un tēli, kuriem vērts pievērst papildus uzmanību. Tāpat ir ar rakstīšanu. Reizēm var vienkārši sākt rakstīt kaut ko ikdienišķu, ļaujot domām pašām aiznest pildspalvu līdz kam vērtīgam. Tā var būt kāda ideja, atmiņa vai epifānija, un tas arī var nebūt nekas. Darbs ne vienmēr nes augļus acumirklī, tāpēc nav nekāds pārsteigums, ja kāda no radošajām izpausmēm, šķiet, neizdevusies.

Ok, paldies, bet kas tur ar tiem naudas pelnīšanas veidiem?

Pelnīt var sākt tikai tad, kad ir ko pārdot.

2. Izvēlies vienu prasmi, kuru izmantot

Kā reiz dziedāja Nickelback – mēs visi tikai gribam būt rokzvaigznes, tomēr ne visiem lemts par tādām kļūt. Tāpēc ir svarīgi saprast un apzināties savas stiprās puses, lai izvēlētos nodarbošanos, kura pieprasa tieši šīs iemaņas. Protams, mēs visi varam kļūt par ko vien vēlamies, tomēr augstas konkurences gadījumā, labākie kandidāti ir tieši tie, kuri jau no dzimšanas bijuši paredzēti konkrētajam uzdevumam.

Šeit vērts atcerēties, ko vislabāk patika darīt bērnībā. Kādreiz ļoti populāra, tomēr tagad nepelnīti aizmirsta bērnības aktivitāte, bija konstruktora būvēšana. Kāpēc gan neizmantot savus šobrīd pieejamos resursus, lai piepildītu bērnības kvēlākos sapņus? Bērnībā patika tikai sēdēt pie datora? Vēl labāk! Tagad iespējams mācīties programmēšanu attālināti, par studijām maksājot tikai tad, kad saņemts pirmais darba piedāvājums.

Neatkarīgi no izvēlētā virziena, svarīgi apzināties, ka tas ir pašam patīkams. Nevis tāds, kuru vajadzētu mammai, tētim vai sabiedrībai, bet gan patiesi sirdij tuvs. Vienīgā atšķirība starp veiksmes un neveiksmes stāstiem ir tā, ka otrajā gadījumā, stāstu autori dara ne to, kas viņiem sagādā prieku. Ja reiz dota tāda iespēja, tad vērts izvēlēties uzmanīgi, kam veltīt kādu no savām dārgajām divdesmit četrām diennakts stundām. Tas ir svarīgi vienmēr, tomēr īpaši tad, kad izvēletais ceļš ir paša bruģēts, jo neveiksmes gadījumā, vairs nebūs valdība, kuru pie visa vainot. Kā reiz teicis tēvocis Bens – Ar lielu spēku, nāk liela atbildība.

Bet virsrakstā bija rakstīts, ka šeit būs veidi, kā pelnīt no mājām.

Virsraksti mēdz būt maldinoši.

3. Ej līdz galam!

Cilvēki bieži interpretē šo frāzi nepareizi. Iet līdz galam – tas nozīmē zināt, kur ir gals. Var jau sisties pa nātrēm, cerībā, ka laimīgais skaitlis tomēr beidzot izkritīs, tomēr labs spēlmanis vienmēr zina, kad apstāties. Tas nav viegli izdarāms, jo cilvēka dabā ir iet uz priekšu. Ja nevar paiet, tad jārāpo, ja tā nesanāk, tad jāripo, bet ja visi spēki beigušies, tad jānosnaužas, guļot ar galvu mērķa virzienā.

To visu ir vērts atcerēties, tomēr vēl svarīgāk par visu ir patiesi gribēt savu mērķi tikpat ļoti kā aliņu piektdienas plkst. 21:55, stāvot rindā ar lēnu kasieri un omīti priekšā, kas vēl lēnāk skaita savas monētas. Tomēr vai tā kasiere, vai omīte vainīga, ka krājumi nav papildināti?  Darbs no mājām pieprasa augstu pašdisciplīnu, ko vieglāk realizēt pie nosacījuma, ja mostamies ar skaidru mērķi, kas tālāk parūpēsies par motivācijas sajūtas nodrošināšanu.

Tālākais jau atkarīgs no paša strādātāja, jo īpaši ikdienas gaitās jāprot atpazīt to mirkli, kad labāk mest mieru, jo putra vien sanāks. Līdzīgi kā fiziskā treniņā, kad uz pārmērīga noguruma pamata var iedzīvoties kādā traumā, arī ikdienas gaitās jāspēj sev pateikt, ka šodienai pietiks.

Kāds tam visam sakars ar attālināta darba iespējām?

Šis ir žurnāls, nevis sludinājumu dēlis.

Līdzīgi raksti