Par gaumi nestrīdās – vai nu ir, vai nu nav!
Ikvienam kārtīgam geimerim ir savs viedoklis par labākajām un sliktākajām spēļu konsolēm. Videospēles nu jau labu laiku kļuvušas par milzīgu popkultūras sastāvdaļu. “Pac Man” un “Donkey Kong” ir tikai pāris no pazīstamākajiem piemēriem, kas atstājuši neizdzēšamas pēdas videospēļu kultūrā.
Šī nozare ir miljoniem dolāru vērta, un ir tikai dabiski, ka elektronikas uzņēmumi vēlas tikt pie lielākā un gardākā kūkas gabaliņa. Daudzi no šiem uzņēmumiem mēģinājuši turēties kopā ar lielajiem zēniem un meitenēm no “Microsoft”, “Sony” vai “Nintendo”, taču konkurence vienmēr bijusi sīva padarīšana. Vai atceraties “Atari”? 80-to gadu sākumā šamējo veiksmes formula darbojās lieliski, tomēr brīdī, kad pie apvāršņa parādījās “Nintendo” sākotnējā sistēma, viņu dienas kā lielākajiem jomas teicamniekiem tika skaitītas.
Tā kā tirgus sacensībām ir gana atvērts, neveiksmju, šķiet, bijis vairāk nekā panākumu. Dažas konsoles sanākušas ārkārtīgi savādas gan dizaina, gan satura ziņā, kas, likumsakarīgi, atspoguļojies arī pārdošanas rezultātos. Ko gan te piebilst? Ikvienam patīk vērot uzvaras gājienus, bet arī izgāšanās vienmēr ir jautrs notikums. Ielūkosimies sliktāko spēļu konsoļu sarakstā!
- “Pippin” – “Apple”
Neviens nevar apšaubīt “Apple” kvalitāti un panākumus. Viņu radītie produkti ieņem goda vietu neskaitāmās mājās, skolās un uzņēmumos, taču tikai retais zina par “Apple” īso mūžu spēļu pasaulē. Kompānija izlaida “Pippin” 1995. gadā par milzīgu cenu, proti, 599 dolāriem. Tas, zināmā mērā, solījās būt kā tilts starp spēļu konsoli un datoru. Jāsaka tā, ka neizdevās ne viens, ne otrs, un divus gadus vēlāk “Pippin” pazuda no videospēļu valstības uz neatgriešanos. Bye, bye.
- “Gizmondo” - “Tiger Telematics”
Šis saraksts nebūtu pilnīgs bez 2005. gadā, pasaulē nākušā “Gizmondo”. Bēdīgi slavenais mātes uzņēmums “Tiger Telematics” solīja virkni dažādu funkciju, tostarp, bluetooth, īsziņu sūtīšanu un heeeey, pat fotokameru. Izklausās diezgan basic pēc mūsdienu standartiem, taču tas, draugi, bija 2005. gadā. Nu, nekas prātīgs tur gan nesanāca. “Gizmondo” savās rokās turēja vien 25 000 cilvēku. Protams, varbūt kāds no viņiem “pacienāja” savus čomus, bet tas ir maz ticams. Uzņēmuma īpašnieks galu galā tika arestēts, pamatojoties uz vairākām inetersantām apsūdzībām, un bez pārsteigumiem – “Tiger Telematics” bankrotēja. Auč!
- “N-Gage” – “Nokia”
Daudzi piekritīs, ka “Nokia” gaišajiem prātiem būtu vajadzējis pieturēties pie mobilo telefonu ražošanas, tomēr viņi gribēja pamērcēt savas kājeles arī spēļu jūrā. Urā! Šis izgudrojums, kas tika nokristīts gan kā tālrunis, gan spēļu konsole, nepildīja savas funkcijas tā kā tam pienāktos. Lai telefons vispār normāli darbotos, tas bija jātur uz sāniem. Bet par spēlēm runājot… oi nē, labāk nerunāsim. Bija acīmredzams, ka “N-Gage” tika radīts ar mērķi ātri nopelnīt. Bet ok, guys, jūsu 33. noška joprojām ir leģendāra.
- “CD-i” – “Phillips”
Šis bija ļoti labs koncepts, tiesa, ar tikpat vāju izpildījumu. Videospēļu CD-ROM laikmets bija daudzsološs, ar lielāku krātuvi un iespējām, ko varēja pievienot spēļu diskam. “Philips” nošāva greizi, piedāvājot spēles, kas gluži vienkārši bija, šķietami, bezjēdzīgas un absolūti neinteresantas. Viņi tik ļoti vēlējās izgudrot divriteni no jauna, ka, galu galā, izlaida dažas no sliktākajām videospēlēm, kas jebkad ir radītas. Sorry, not sorry.
- “Megadrive 32x” – “Sega”
Ak, Sega. Ko jūs paši sev nodarījāt? “Megadrive 32x”, tika radīts, lai konkurētu ar “Atari Jaguar” (vēl vienu ne visai izdevušos eksemplāru), kas nebija pietiekami pārdomāts lēmums. 32 bitu spēļu sistēmai knapi tika dota iespēja “izsisties”. Ziņa, par to, ka “Super Nintendo” konsole ar 16 bitiem joprojām ir pārāka, izplatījās kā kūla pavasarī. Un tā “Sega” savu ražojumu, galu galā, noslīcināja pa burbuli. Buļ, buļ.