Miega paralīze 2

Lasīt rakstu


Miega paralīze 2

Dzīvesstils Raksts pievienots: 2022. gada 20. martā

Miega paralīze 2

Kā saprast un izkļūt no šīs šausmu filmas!?


Noslēpumainās būtnes, kas parādās miega paralīzes laikā, ir populāra parādība, tāpēc esat pelnījuši šīs tēmas plašāku izklāstu.

Cilvēkiem, kuri saskārušies ar miega paralīzi, ir grūti noticēt, ka viņi joprojām atrodas miegā, jo sajūtas ir ļoti reālas. Halucinācijas var būt tik izteiktas, ka tās ietekmē visas maņas, ne tikai redzi vai dzirdi. Viņi sapņo, ka atver acis savā istabā, savā gultā, bet jūt kaut kā dēmoniska klātbūtni. Šīs radības karājas virs guļošā ķermeņa, skrien virsū, stāv stūrī biedējošā izskatā un visādi citādi iedveš paniku. Katru reizi redzētais var atšķirties. Nemainīgs ir tas, ka miega paralīzē nonākušais nevar pakustināt ķermeni, mēģina kliegt, vicināt rokas, jūt smagumu krūtīs, ieslīgst bailēs un nevar paelpot.

KO DARĪT?

Ja atrodies miega paralīzes stāvoklī, nevajadzētu krist panikā - lai cik nepatīkamas būtu halucinācijas, tās nenogalinās, bet pastāvīga panika, rītos vai vakaros, nenāks par labu Tavai nervu sistēmai. Ir vairākas zinātniski pētītas darbības, kas tiek veiktas, lai izkļūtu no miega paralīzes. Protams, tas palīdzēs tikai tad, kad sapratīsi, kas notiek:

  • Ja guli uz muguras, mēģini pagriezties uz sāniem.
  • Nemēģini izkustināt visu ķermeni, jo tas neizdosies! Sāc ar pirkstu kustināšanu.
  • Atver acis un mirkšķini tās, pat ja Tevi ieskauj briesmoņi un Tu baidies.
  • Vēro savu elpu. Koncentrējies uz lēnu, dziļu un vienmērīgu elpošanu.
  • Kontrolē savas emocijas un mēģini saprast, ka tas ir tikai kārtējais uzbrukums, nevis murgaina realitāte.

Vai tiešām tas viss ir tikai mūsu galvā? Ezotērika ar zinātni arī šajā gadījumā nav vienprātīga.

Viens no biežāk sastopamajiem murgiem miega paralīzes laikā ir sajūta, ka esi miris un ieslēgts mirušā ķermenī. Panika, kas pārņem, neļauj izkļūt no šī stāvokļa. Daudzi pieredzējuši vienu un to pašu murgu, katru reizi, piedzīvojot miega paralīzi. Sajūta, ka Tevi izrauj no ķermeņa, un Tu lido lielā ātrumā, tumši zilā alā, ar daudziem biedējošiem dēmoniem.

Kāpēc nav iespējams apzināti izraisīt miega paralīzi?

Daži cilvēki paralīzes laikā izjūt svētlaimi, nevis bailes, un cenšas to piedzīvot atkārtoti. No medicīniskā viedokļa tas ir saistīts ar noslieci uz vestibulārām halucinācijām. Turklāt stāsti par dēmoniem, neparastas ārpus ķermeņa pieredzes un iespēja piedzīvot skaidrus sapņus dažkārt izraisa zinātkāri un vēlmi apzināti mesties šajā ceļojumā. Mēģinājumi specifiski izraisīt miega paralīzi ir bīstami veselībai, jo viena no galvenajām metodēm – nakts atpūtas pārtraukšana vai pilnīga atteikšanās gulēt, noved pie organisma izsīkuma un nervu sistēmas darbības traucējumiem.

Labā ziņa ir tā, ka miega paralīze reti turpinās pēc 30 gadu vecuma. Vēl viens interesants fakts - vīriešiem šis stāvoklis rodas divreiz biežāk nekā sievietēm.

Daudzi miega paralīzes upuri, pirms miega mēģina dzert nomierinošas zāļu tējas, klausīties vieglu mūziku, veldzēties burbuļvannā. Citiem vārdiem sakot, darīt visu, kas var nomierināt prātu un ķermeni. Daudziem palīdz šāda veida procedūras un miega paralīzes izzūd, ja tās parādās atkārtoti, jāatceras, ka jāapstājas un jāpadomā par atpūtu, jo šis stāvoklis rodas hroniska noguruma, stresa un miega trūkuma dēļ.

Miega paralīze ir sākta pētīt salīdzinoši nesen. Ilgu laiku cilvēce tās uzbrukumus uzskatīja par dēmonu un ļauno garu mahinācijām, kas uzbrūk naktīs. Šis stāvoklis patiešām ir biedējošs cilvēkam, it īpaši, ja ar to saskaras pirmo reizi. Kā šausmu filmā. Ja nesaprotam, kas  notiek, tad to visbiežāk izskaidrojam ar dažādiem nezinātniskiem faktoriem – citplanētiešiem, dēmoniem, raganām un citām lietām.

Miega paralīze cilvēkam nekādi nekaitē. Tā ilgst ne vairāk kā divas minūtes, parasti dažas sekundes, un neatstāj nekādas pēdas, izņemot nepatīkamas atmiņas. Ja šīm lēkmēm pievērš lielu uzmanību un tās izraisa ciešanas, tad vēlams pārbaudīt mentālo stāvokli. Visticamāk, psihologs šeit atradīs daudzas problēmas, pie kurām jāpiestrādā. Atceries jau novazāto, taču tik patieso teicienu – kur tiek vērsta uzmanība, tur plūst enerģija! Saldus sapņus...

Līdzīgi raksti